Blog

Daha Modern, Daha Tarz; Kırlentler

Kırlentler, iç tasarımın en çok yönlü öğelerinden biridir. Eski yastıklarınızı yenileriyle değiştirmek, yorgun bir alana hayat verebilir. Evinizi ister geleneksel, ister çağdaş, ister modern veya başka bir dekora taşıyın, bir odayı bir tarzdan diğerine yükseltmeye bile yardımcı olabilir. Böylelikle evinizi ve yaşam alanlarınızı yenileyeceğiniz adres Bifurni Mobilya olmaktadır.

Hangi iç tasarım stilini tercih ederseniz edin, kırlentlerle aksesuarlar her mekanın estetiğini artıracaktır. Birçok ev sahibi için zorluk, alanlarını kırlentlerle doğru şekilde nasıl tasarlayacaklarını bilmektir.

Kırlent Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Özellikle modern stilde kırlentleri karıştırmanın ve eşleştirmenin birçok yolu vardır. Kanepenizi tamamlayan desenleri ve stilleri seçmek biraz pratik gerektirebilir. Mükemmel görünümü yakalamak için, takip edebileceğiniz birkaç temel ipucu Bifurni Mobilya’da bulunmaktadır. Öyle ki sizlere dekor ve tasarım açısından ihtiyacınız olan destek uzman personellerimiz ve iç mimarlarımız tarafından verilmektedir. Böylelikle eviniz çok daha güzel, çok daha renkli, çok daha mutlu yarınlara hazır olur. Kırlent alırken dikkat edilmesi gereken başlıca hususlar şu şekilde değerlendirilebilir.

  •  Koltuk ile aynı desen ve renk kırlent kullanmayın
  • Kırlentin yastığı değiştirilebilir ve yıkanabilir olmalı
  • Koltuğunuz üzerinde kaç kırlent olmalı karar verin.
  • Kırlentlerde boyut ve ölçüler üzerinde durun
  • Kumaşı değişebilir, temizlenebilir ve leke tutmayan tarzdan olmalı
  • Koltuğa oturan herkeste dokunma hissi uyandırmalı
  • Konforu vurgulaması gerekir

Modern Kırlentlerde Renk Paletleri

Modern kanepeniz için kırlent seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ilk faktör, renk paletinizdir. Odanızın tasarımını bir araya getirmek için perdeler, duvar rengi, kilimler veya yatak takımları gibi mekandaki diğer kaynaklardan farklı renkler alın. Tamamlayıcı bir renk şemasına odaklanarak daha fazla etki yaratacaksınız.

Renk teorisi, yastık seçiminizi de yönlendirebilir. Renk tekerleğinde birincil, ikincil ve üçüncül renklere ayrılmış on iki ana renk vardır. Böylelikle ana renkler kırmızı, sarı ve mavidir. Diğer renkler karıştırılarak elde edilemeyen ana renklerdir. Ara renkler ise üç ana renkten herhangi birinin bir araya gelmesiyle oluşur. Bunlar turuncu, mor ve yeşildir. Bunlar aynı zamanda rengin saf hali veya tonu olarak da bilinir.

Bu temel renk kombinasyonları, odanızın ana renk tonu seçimlerinizi daraltmanıza yardımcı olacaktır. Çeşitli tonları düşündüğünüzde, rengin de bir sıcaklığı olduğunu anlayın. Kırmızı ve turuncu gibi parlak, canlı renkler sıcak olarak kabul edilirken, maviler ve yeşiller soğuk olarak kabul edilmektedir. Seçtiğiniz renklerin sıcaklığı, dekore ettiğiniz alanın havasını etkileyebilir.

Kırlentlerde Simetriyi Bulun

Modern tasarımın temel özelliklerinden biri sadeliktir. Profesyonel iç mimarlar, minimalist bir görünüm yaratmak için simetrik kırlent düzenlemelerini kullanmaktadır. Bu simetrik görünümü, kanepenizin her iki tarafına da yansıtarak oluşturabilirsiniz. İkili bir sette kırlent seçerek başlayın. Daha sonra yastıkları koltuğun her iki yanında simetrik olarak tam oranlarda düzenleyebilirsiniz.
Kırlentlerde Tasarımları Harmanlayın
Göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer faktör de kalıplardır. Farklı kırlentlerin bir kombinasyonunu bulmak, farklı baskılarla çalışırken karmaşıklaşır. Profesyonel iç tasarımcıların modern kanepeleri tasarlarken kullandıkları temel formül, bir küçük baskıyı, bir büyük baskıyı ve bir katıyı birleştirmek.

Bu kırlentler de aynı boyutta olmamalıdır. Bunun yerine, en büyük yastığınız ya en büyük baskıyı ya da düz rengi içermelidir. Büyük baskı düzenlemenizin tonunu belirleyecektir, bu nedenle başarmayı umduğunuz stille eşleşen birini bulurken dikkatli olun.
Kırlentleri Büyükten Küçüğe Sıralayın
Boyuttan bahsetmişken, kırlentlerinizi düzenleme zamanı geldiğinde, onları en büyüğünden en küçüğüne doğru düzenleyin. En büyük yastıklarınızı uzak köşelere ve daha küçük yastıkları iç tarafa yerleştirmek, gözü kanepenin ortasına çeken bir optik yanılsama yaratır. Aynı zamanda sizi kanepede oturmaya ikna eder.

Farklı desenler ve renkler kullanmak önemlidir, ancak doku da önemlidir. Farklı dokuların kontrastıyla oynayın. Kırlent seçerken suni kürk, kadife, keten, örgü yünler ve püsküllü vurgular gibi pürüzsüz ve pürüzlü, yumuşak ve tüylü kumaşları düşünün. Bu dokular, görsel ilgi çekecek ve aynı zamanda dokunma duyularını harekete geçirecektir.

Yastıklı İç Tasarımlı Modern l Kanepe Kırlentleri her ne kadar her iç mekana görsel bir çekicilik katsa da konfor da katmalıdır. Çok fazla kırlentle denize girmek kolay olabilir, bu da onu değerinden daha fazla güçlük haline getirir. Sadelik anahtardır. Modern kanepeniz için boyutuna bağlı olarak altı ila dokuz yastık seçebilirsiniz.