Blog

Oturma Odalarınıza Şık Ve Estetik Koltuk Takımları

Yaşam alanlarınızın her köşesinde estetik görünümü ve şıklığı bir arada sunmakta olan her biri birbirinden rahat koltuk takımları 2022 yılının  vazgeçilmez bir parçası.

Yenilikçi çizgilerden yola çıkılarak hazırlanan bu özel koleksiyona sahip koltuk takımları birden çok ihtiyacınıza hitap etmekte. 2022  oturma odası koltuk takımları fark yaratmış olan, göz alıcı modern tasarıma sahip lüks kumaş serili koltukları ile adeta lüks yaşantıyı sizlere sunuyor. Sizler de bu yıl sevdiklerinizi evlerinizde rahatça ağırlamak istiyorsanız 2022 oturma odası koltuk takımlarını mutlaka tercih etmelisiniz.

Bu koltukların pek çoğu açıldığında yatak olabilen özelliğe sahip olması ile oldukça fazla tercih edilmektedir. Oturma  odası koltuk takımlarının her biri konforlu ve estetik bir görünüm kazandırmayı hedeflemektedir.  Bunun yanı sıra  2022 oturma odası koltuk takımları modern tarzı ve klasik zarafeti ile adeta göz alıcı özellik göstermektedir.

2022 oturma odası koltuk takımlarında her detay ince işçiliğin imzasını taşımaktadır.

Özellikle bu noktada belirtilmesi gereken bir durum var ki  bu ilham veren şık detaylara sahip  koltuk takımlarımız yaşam alanlarınızın dekorasyonu ile adeta uyum içerisinde olacaktır. 2022 koltuk takımlarında genellikle koltukların sırt köşeleri özel dikiş desen uygulamasına tabii tutulmuştur. Bu durum ise koltukların daha estetiksel görünmesine zemin hazırlamaktadır.

2022 Oturma Odası Trendlerinde Cesur Boyalar Ön Planda

Bunun yanı sıra 2022 oturma odası trendlerini ele aldığımızda karşımıza konfor ve işlevsellik planı çıkmaktadır. Dolayısıyla bu sene oturma odası trendlerinde yerini alacak tüm eşyalar konfor ve işlevselliğe dayanmaktadır. Artık bu senede haki, zeytin yeşili, mavi, siyah ve pişmiş toprak rengi oturma odasında oldukça fazla tercih edilmektedir. Kullanılmakta olan bu cesur boyalar aynı zamanda ortamın dekorunu ve asaleti de temsil ediyor olacak. Yani canlılık, şıklık ve  asalet oturma odanızda bir arada bulunacak. Bunun dışında koyu  renk tercih etmeyenler yeşil, sarı ve turuncu renklere yönelmiş durumda.

 Ahşap Sehpalar Tam Oturma Odalarınıza Göre

2022 oturma odası trendlerinde sehpa tercihlerine göz atacak olursak ahşap, metal, taş, rattan, deri ve dokuma sehpalar oldukça fazla ilgi odağı olmaktadır.

Aynı zamanda metal ve mermer tablalı sehpalar, buzlu ve füme cam da  tercih edilmektedir.

Özellikle ahşap sehpaları el işçiliği ile üretildiklerinden dolayı ortama ve ortamların dekorasyonuna uyum sağlamaları ile bilinir. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken önemli bir husus var ki ahşap sehpaların bakımı yapılırken yumuşak dokulu ve temiz bir bez tercih edilmelidir. Nemli bir bez ile silindiği vakit ise mutlaka kurulanması gerekir.

Sehpaların dışında 2022 oturma odası trendlerinde duvarlar pek de boş kalmıyor. Aile fotoğrafları, spot lambalar, sanat eseri tablolar, duvar süsleri  de duvarlara asılarak adeta oturma odası dekorasyonu ile ahenk içinde oluyor.

 Ahşap Eşyalar 2022 Oturma Odası Trendlerinde Listenin Önünde

2022 yılı oturma odası trendlerin de pek çok kişi ahşap eşyalar kullanmaya özen gösteriyor. Ahşap eşyalar evinize doğal ve samimi bir hava atıyor. Bunun yanı sıra ahşap malzemeler insan sağlığına oldukça faydalı. Özellikle ahşap malzemelerce kolayca yenilenebilir ve sürdürülebilir özellik gösteriyor. Örnek verecek olursak oturma odanıza ahşap bir eşya aldınız ve eşyanız bir süre sonra eskidi. Kendiniz evinize de yenileyebilme imkanına sahipsiniz .eğer kendiniz yenilemek istemiyorsanız uzman marangoz atölyelerinde kolayca destek alabilirsiniz.

Oturma Odası Dekorasyonu Doğal Ahşap Ağırlıklı ise  Daha Çok Yeşil Tonları Ön Planda

Eğer evinizin oturma odası bölümünde daha çok ahşap ağırlıklı eşyalar kullandıysanız kahverengi tonlarına en uyum sağlayan renk yeşil olarak karşımıza çıkmakta. Yeşil  rengi isterseniz  duvar renginize uygulayabilirsiniz. Özellikle bu noktada 2022 oturma odası  trendlerinde duvar renklerinde en çok kullanılan renklerden biri de haki renk olarak karşımıza çıkmaktadır.