Blog

TV Ünitesi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknolojide devrim yaratacak gelişmeler nihayetinde televizyonlara, beraberinde ise TV ünitelerine yansıdı. Böylelikle ihtiyacınız olan televizyon ünitesinden beklentilerde değişmiş oldu. Bu anlamda beklentiler ile ihtiyaçların karşılanmasında Bifurni Mobilya TV ünite çeşitleri özellikleri ile her kesime hitap eden tasarımlara sahiptir.

TV Ünitesi satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar ile mutlaka olması gereken özellikler ünite seçiminde önemli etkenlerdir.

TV Ünitesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Televizyon, modern oturma odalarının önemli bir özelliği ve ayrılmaz bir parçasıdır ve teknolojideki gelişmelerle birlikte, TV’nin tasarımı hantal bir kutudan şık ve ince duvara monte bir üniteye küçülmüştür. Böylece TV ünitesi tasarımları da dramatik bir dönüşüme sahne oldu. Oturma odaları için TV ünitesi tasarlanırken estetik ve işlevsellik göz önünde bulundurulmaktadır. Bununla birlikte televizyonu tam olarak nereye monte edeceğinize karar vermeden önce oturma odasının düzenine ve büyüklüğüne bakılmalıdır. TV ünitesi seçiminde dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlar şunlardır.

  • TV Ünitesi Dekoru genel dekorla uyumlu olmalı
  • Yaşam tarzınızı yansıtmalı
  • TV ve diğer aygıtların kablolarını saklamalı
  • Tv boyutu ile duvar boyutuna uygun ölçülerde olmalı
  • Depolama alanları bulunmalı
  • Üretilen malzemenin kalitesi ve garanti şartları

TV Ünitesinin Özellikleri Nasıl Olmalı?

Tv ünitesinin malzeme türü, boyutu, rengi ve saklama özellikleri de odaya en uygun tasarımın belirlenmesinde yardımcı olacaktır. Modern evlerde, genellikle oturma düzeni ve oturma odası dekoru, aile ve misafirler için rahat izleme sağlamak için TV ünitesi etrafında döner. Tüm bu faktörlere bakarak hem tasarruf sağlayan hem de dekor temasına uygun bir tasarım seçebilirsiniz.

Mağazalarda veya internette birçok TV ünitesi tasarım fikriyle karşılaşacak olsanız da,   oturma odanızı mükemmel bir tasarım özelleştirmek için Bifurni Mobilya olarak iç mimar ve dekoratörlerimizin yardımını almanızı öneririz.

Üstelik, bir profesyonelle çalışarak,  bir modeli çoğaltmak için marangoz kiralamak zorunda kalmayacaksınız. Çünkü tasarımcılar tasarımın her aşamasında ayrıntılara dikkat edecek ve gelecekteki ihtiyaçlarınız için ideal çözümü bulacaktır.

Yaşam tarzınıza uygun TV ünitesini seçin

TV ünitesi seçerken, odanın dekoruyla uyumlu olmasının yanı sıra ihtiyaçlarınıza ve yaşam tarzınıza uygun olmasına dikkat edin. Tarz ister geleneksel, Bohem veya modern olsun, TV dolabı veya ankastre TV duvar ünitesinin stili ailenizin gereksinimlerini karşılamalıdır. Örneğin, evde çocuklarınız varsa, kolay kırılabilen cam kapaklı bir TV ünitesi tasarımı seçmeden önce düşünün. Benzer şekilde açık raflı bir ünite de düzenli olarak toz alma gerektirir. Bu nedenle günlük temizlik için zamanınız yoksa raflı ve çekmeceli bir TV dolabı seçmek daha mantıklı olacaktır. Ayrıca eşyaları gizli tutacak ve oturma odasının temiz ve düzenli görünmesini sağlayacaktır.

TV Ünitesi Çeşitleri

Ankastre TV Duvar Ünitesi

Modern evlerin oturma odalarında en çok kullanılan TV ünitesi tasarımlarıdır. Duvara monte televizyon için arka plan görevi görür ve şık ve incedir. Çok az yer kaplar. Oturma odası için ankastre bir TV duvar ünitesi, ihtiyaca göre ve gelecekteki ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak özelleştirilebilir.

Eğlence Alanı

Bu TV ünitesi tasarımı, büyük salonlar için idealdir ve aile için eksiksiz bir eğlence alanı olarak tasarlanabilir. Tüm eğlence araçları, CD’ler, kitaplar ve diğer öğeler için yeterli depolama alanına sahiptir.

Alçak TV Ünitesi

Bu tip bir ünite alçak bir yüksekliktedir. Ancak duvar boyunca uzanır. Alçak oturma düzenine sahip salonlarda televizyonu rahat izleme yüksekliğinde tutmak için idealdir.